Sticky Trap Lep na ovády 0,5kg


 • Kód
  STIKY001
 • Dostupnost
  Ihned
 • Naše cena bez DPH
  412 Kč
 • Naše cena s DPH
  499 Kč


Lep na ovády STICKY-TRAP 0,5kg 
Účinné, ekologicky šetrné a cenově dostupné pasti Sticky-Trap pomáhají v boji proti bodavému hmyzu. 
Lep "STICKY-TRAP na ovády je používán k výrobě nejlevnějších pastí na ovády. Pouze za pomoci zavěšeného plastového kbelíku je napodobeno ovádům zvíře a to jak teplotou, tak i pohybem. Tmavý kbelík ohřátý slunečními paprsky vyzařuje pohlcené teplo, které samička ováda svými infračervenými receptory vyhledává a považuje za kořist. Je velmi důležité, aby byl kbelík zavěšen; ve vánku a slabém větru se mírně pohybuje a ovád na rozdíl od lidí i malý pohyb registruje. Přiletí, sedne si na kbelík, který je natřený a přilepí se.
Tato metoda byla objevena v Belgii v roce 2014 a nyní jsou lepové pasti na ovády rozšířeny v mnoha stájích, zoologických zahradách, na farmách, útulcích pro koně, ale také v okolí bazénů, v kempech i sportovních hřištích. Zkrátka všude tam, kde se vyskytuje velké množství ovádů. 
Lep na ovády Sticky-Trap, který byl speciálně zdokonalen za účelem odchytu ovádů, je šetrný k životnímu prostředí a nepředstavuje žádné riziko pro zvířata. Včely, motýli a jiní důležití opylovači vyhledávají sladký nektar a nejsou tak lepem Sticky-Trap vábeni. To znamená, že Sticky-Trap nemá žádné nežádoucí a nechtěné účinky. Lep Sticky-Trap na ovády má přesně takovou lepivost, aby zachytil jak velké ovády (např. ováda hovězího, čili „hovado“), bzikavky a malý kousavý hmyz.
Na 1ha je nutné mít cca 3 takovéto pasti. Po 8-16 týdnech se opět kýbl přetře novou vrstvou lepidla. 
Lepidlo je termostabilní na přímém slunci, bezpečné, ekologicky přátelské, bez pesticidů a nejedovaté; díky tomu, že je bez zápachu, tak nevábí žádné motýly, včely a jiný užitečný hmyz. 
Předmětem dodávky je 0,5kg balení STICKY-TRAP, které vystačí na 10 nátěrů kbelíku.

POUŽITÍ: Před použitím Sticky-Trap Lep na ovády pečlivě promíchejte. Naneste lepidlo na předmět. Pasti mohou být vyrobeny z různých materiálů, plast je nejvhodnější. Doporučujeme použití černého závěsného míče nebo černého kbelíku. Pro aplikaci lepidla použijte štětec nebo malý malířský váleček. Lepidlo zůstává na pasti účinné po dobu 8-16 týdnů v závislosti druhu materiálu, na kterém je naneseno. Nová vrstva lepidla je může být přetřena přes starou. Vhodné umístění pasti je velmi důležité.

Dodáváme bez kbelíku, nutno dokoupit nebo pořídit vlastní :)